powrót

VERTUS pomaga firmom

Podział specjalizacji umożliwia pewniejszą, sprawniejszą i szybszą pomoc prawną

przedsiębiorcom.

 

Kompleksowa, a zarazem profesjonalna obsługa prawno-finansowa przedsiębiorców to domena Konsorcjum Prawno-Finansowego VERTUS S.A. Aby zwiększyć konkurencyjność i skuteczność, firma postawiła na specjalizację w poszczególnych segmentach działalności, doskonaląc umiejętności i poszukując nowych rozwiązań.

Prawo w Polsce dynamicznie się rozwija, a zmiany obejmują kilka tysięcy aktów legislacyjnych w skali roku – zauważa Dominik Skorupa, prezes KPF VERTUS S.A. – Dlatego wychodzimy z założenia, że aby profesjonalnie i skutecznie reprezentować klienta, nasi radcy prawni powinni się szczegółowo specjalizowa

. Jest bowiem oczywiste, że osoba, która ma na co dzień do czynienia z prawem w określonej dziedzinie, potrafi szybciej, sprawniej, z większą pewnością udzielić pomocy na danej płaszczyźnie.

A jest ich wiele, bowiem prawnicy z VERTUS-a świadczą pomoc w bardzo szerokim zakresie na terenie całego kraju (główną siedzibą są Katowice, a przedstawicielstwa mieszczą się w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku). Firma zapewnia także skuteczną windykację w kilku krajach europejskich. Obsługuje ponad 400 przedsiębiorców w bardzo szerokim zakresie: od prawa pracy poprzez prawo handlowe, upadłościowe, gospodarcze, prawo spółek handlowych, wreszcie sprawy na styku postępowania karno-skarbowego i in. Pomaga też przedsiębiorcom w prowadzeniu transakcji kapitałowych związanych z obrotem nieruchomościami, a także ułatwia sięganie po fundusze unijne i pozyskanie kapitału z innych źródeł.

Usługi VERTUS-a zgrupowane są w trzech departamentach: windykacji, prawnym i konsultingu, w których pracuje zespół specjalistów najwyższej rangi. – Są to trudne zagadnienia, w których pojawia się wiele niuansów, stąd konieczność specjalizacji – podkreśla prezes D. Skorupa. – Każdy przedsiębiorca, poza opiekującym się nim wiodącym radcą prawnym i pełnomocnikiem, z którym się na co dzień kontaktuje, ma do dyspozycji naszego szczególnego specjalistę w danej dyscyplinie i dziedzinie. Zachęcamy też naszych radców do specjalizacji i doskonalenia w poszczególnych segmentach. Takie podejście pozwala nam na prowadzenie bardzo wielu spraw, a im jest ich więcej, tym głębsza nasza wiedza i doświadczenie. W rezultacie nasi radcy mają za sobą niejednokrotnie kilkaset spraw z jednej dziedziny, w której zdołali perfekcyjnie poznać nie tylko stan prawny, ale i orzecznictwo. Na tym polega nasza przewaga w stosunku do klasycznej kancelarii prawnej i tak rozumiem profesjonalizm, na który stawiamy.

 

Marek F. Klimek

 

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013