powrót

Aktualności

Tu pracę można sobie wystudiować

Wyższa Szkoła Rehabilitacji uruchamia w roku akademickim 2015/16 studia na kierunku psychologia medyczna. To pierwszy tego typu kierunek w Polsce. Szeroko rozumiana oferta uczelni wykracza wysoko ponad standardowe studiowanie – ale przede wszystkim umożliwia znalezienie atrakcyjnej pracy.

 

Mieszcząca się w Warszawie Wyższa Szkoła Rehabilitacji otworzyła podwoje 8 lat temu. W krótkim czasie zdobyła zaufanie wśród młodych ludzi szukających uczelni, która zapewnia dobry start w życie zawodowe. – Nasi studenci znajdują pracę bez problemów nie tylko w kraju, ale też za granicą. Podkreślam to szczególnie, gdyż mamy wiele pozytywnych informacji zwrotnych od absolwentów, którzy wyjechali na Zachód i dziś robią karierę nie na przysłowiowym zmywaku, lecz w wyuczonym fachu. Na taki sukces składa się kilka czynników: wysoka jakość kształcenia, praktyki studenckie w najlepszych lecznicach w Polsce, a także doświadczona, wybitna kadra akademicka – stwierdza Marek Nowiński, Kanclerz Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie.

 

Jedyna w kraju psychologia medyczna

 

Nominowana do tytułu EuroSymbol Nowoczesnego Kształcenia 2015 Wyższa Szkoła Rehabilitacji stawia na przyszłość. Od października br. uruchamia nowy trzyletni kierunek – psychologię medyczną. Uczelnia jako jedyna w kraju uzyskała akredytację na kształcenie w tej dziedzinie. Psychologia medyczna to stosunkowo nowa specjalizacja, która w Polsce dopiero zaczyna rozkwitać. Mało kto wie, że stwarza ona bardzo dobre warunki do rozwoju własnej kariery. Praca czeka m.in. w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia, hospicjach stacjonarnych, oddziałach opieki paliatywnej, zakładach opiekuńczo-leczniczych, w tym także psychiatrycznych, zespołach opieki domowej, infolinii medycznej.

W czasie nauki student zdobędzie wiadomości i umiejętności niezbędne do prowadzenia terapii z chorym, ale też z jego rodziną. Nauczy się, dlaczego równowaga pomiędzy czterema wymiarami istnienia: psychologicznym, fizycznym, społecznym i duchowym jest ważna dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Oprócz opanowania teorii zdobędzie praktykę zawodową w tak uznanych placówkach medycznych jak Instytut "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie, Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji "Stocer" w Konstancinie-Jeziornej, Hospicjum Onkologiczne przy ul. Pileckiego 105 w Warszawie. Praca pod okiem fachowców w praktyce oznacza współpracę z lekarzami każdej specjalizacji, z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, po ciężkich zabiegach chirurgicznych, na oddziałach onkologicznych, kardiologicznych, intensywnej terapii, ale także z osobami z depresją, uzależnieniem czy po próbach samobójczych.

 

Jest w czym wybierać

 

W WSR obok psychologii medycznej można znaleźć dla siebie coś z innej dziedziny nauki, równie prestiżowej i gwarantującej satysfakcjonującą pracę po otrzymaniu dyplomu. – W kształceniu na kierunku Fizjoterapia I i II stopnia/studia mgr/ jesteśmy w ścisłej czołówce. Wiele osób starszych, ale też coraz częściej młodych, po nagłych i bardzo tragicznych w skutkach wypadkach , wymaga szeroko pojętej rehabilitacji. Naszym absolwentom gwarantujemy profesjonalne przygotowanie do pracy w zawodzie fizjoterapeuty ugruntowane w czołowych placówkach medycznych przygotowując do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi – wyjaśnia M. Nowiński.

Wysoki poziom kształcenia gwarantuje wybitna kadra m.in. prof.zw.dr hab.n.med. Jerzy Kiwerski-rektor WSR, prof.zw.dr hab.n.med.Jan Haftek, prof.nadz. dr hab.n.med. Krystyna Księżopolska-Orłowska- konsultant krajowy ds.rehabilitacji ,wielu znakomitych lekarzy, fizjoterapeutów.

Fizjoterapia to jeden z najbardziej uniwersalnych i wszechstronnych zawodów, poszukiwanych w Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Warto zatem zainwestować w ten kierunek i wybrać uczelnię, która gwarantuje możliwie najlepsze przygotowanie. Trzeba też podkreślić, że fizjoterapeuta uczy się przez całe życie, ważne dla rozwoju jego kariery są kursy, szkolenia i studia podyplomowe. To wszystko swoim studentom oferuje WSR wraz z odbywaniem części zajęć za pomocą platformy e-learning.

WSR proponuje studia również na dwóch innych kierunkach: dietetyka i ratownictwo medyczne. Na pierwszym z wymienionych student zdobywa wiedzę z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego, badania pochodzenia żywności, dostosowania potraw do potrzeb organizmu .

Kadra o międzynarodowych osiągnięciach jak prof.dr hab.G.Cichosz, prof.zw.dr hab.Hanna Czeczot,prof.zw.dr hab.Adam Kołłątaj wraz z zespołem nauczycieli akademickich gwarantują profesjonalne przygotowanie ugruntowane najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie dietetyki.

Na kierunku ratownictwo medyczne student zdobywa wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu ratownik medyczny .To cały system stworzony do ratowania życia i zdrowia ludzi.

Nad jakością kształcenia czuwa doświadczona kadra, z której wymienić należy choćby prof. dr hab. n. med. Andrzeja Zawadzkiego, byłego Konsultanta Krajowego ds. Medycyny Ratunkowej, prof. dr hab. n. med. Ewę Mayzner-Zawadzką – jedną z najwybitniejszych polskich anestezjologów, prof. dra hab. n. med. Krzysztofa Bieleckiego – wybitnego polskiego chirurga czy prof. dra hab. n. med. Andrzeja Kańskiego – anestezjologa, współtwórcy metod symulacji ratunkowej.

 

 

Więcej niż uczelnia:

przychodnia i catering zdrowego żywienia

 

Wyższa Szkoła Rehabilitacji ma wszechstronnie zakrojone plany rozwoju. Obok studiów od października otwiera bowiem w obrębie swojej placówki przychodnię. Osoby, które skorzystają z jej usług, będą mogły otrzymać nie tylko fachową pomoc, ale też uzyskać konsultacje i porady ortopedów, fizjoterapeutów,dietetyków, psychologów, aby dowiedzieć się, jak żyć , funkcjonować

i jak odżywiać się zdrowo w celu zapobiegania chorobom cywilizacyjnym.

Szczególnie chcemy promować dobroczynny wpływ diety „Paleo”, wzorowanej na sposobie odzywiania epoce paleolitycznej – zapowiada M. Nowiński. – Brzmi to może zaskakująco, ale jej skutki mogą być rewelacyjne. Otóż zostało naukowo udowodnione, że w powrocie do zdrowego trybu życia kluczowy może być powrót do diety pierwotnego człowieka jaskiniowego. Trudno oczywiście dziś o jej wierną replikę, ale chodzi nam o zorganizowanie przemyślanego planu odżywiania, który zakłada najzdrowsze, możliwie najmniej przetworzone składniki.

W myśl diety „Paleo” w placówce będzie można uzyskać indywidualnie skomponowany plan posiłków , ale od razu zamówić ich cateringową dostawę na cały tydzień. Oferta, której wartość cenowa nie przekroczy kilkudziesięciu złotych dziennie, przeznaczona jest dla wszystkich coraz bardziej świadomych konsumentów, którzy cenią sobie uczciwą kuchnię popartą wynikami badań naukowych.

 

Dariusz Brombosz

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013