powrót

Szybki wzrost UNIPHARM

O epidemicznym niedoborze witaminy D u Polaków i sukcesach UNIPHARM w zwalczaniu tego zjawiska oraz szybkim wzroście firmy z Ernestem Bartosikiem, dyrektorem generalnym UNIPHARM Sp. z o.o. rozmawia Jakub Lisiecki

 

UNIPHARM to, międzynarodowa korporacja farmaceutyczna. Jaka jest jej rola w Polsce?

W Polsce, tak jak wszędzie na świecie, naszą ambicją i celem jest oferowanie produktów poprawiających jakość życia i zwiększających szansę na przedłużenie dobrego stanu zdrowia. Jesteśmy spółką-córką UNIPHARM Inc., amerykańskiej korporacji z siedzibą w legendarnym wieżowcu Empire State Building w Nowym Jorku. To globalny koncern, który od 1992 r. specjalizujący się w produkcji i dostarczaniu wysokiej jakości produktów leczniczych dostępnych bez recepty, tzw. OTC, i suplementów diety.

 

Dane liczbowe wskazują, że UNIPHARM stał się w ostatnich latach jedną z najbardziej rozwojowych firm farmaceutycznych w Polsce.

Istotnie, nasze produkty znajdują coraz szersze zastosowanie, bo podążają za nowoczesnymi trendami terapeutycznymi. Ponadto, zgodnie z postępem w procesach leczniczych wprowadziliśmy nowe preparaty. Obecnie UNIPHARM jest jedną z najszybciej rosnących firm na rynku aptecznym w Polsce. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku w stosunku do poprzedniego dynamika sprzedaży wyniosła 68%, podczas gdy w ubiegłym roku było to 41%.

 

Wartość sprzedaży do aptek (dane IMS Health) – lata