powrót

Szpital z renomą

Z nowoczesnego wyposażenia i opieki Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu korzystają pacjenci z całej Polski.

Nowosądecka placówka z ponad 110-letnią tradycją od dawna może uchodzić za symbol nowoczesnej opieki medycznej. Ma trwałą pozycję w czołówce polskich szpitali cieszących się największym uznaniem. To efekt wielu inwestycji, doskonalenia kompetencji i kwalifikacji zarówno kadry zarządzającej, jak i 930-osobowego personelu.

Co roku w 17 oddziałach z 564 łóżkami hospitalizowanych jest ok. 30 tys. pacjentów, a cały szpital, łącznie z ośmioma poradniami i osobami zaopatrywanymi w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, przyjmuje rocznie 50 tys. osób. 20 października 2012 r. otwarto Ośrodek Onkologiczny, jeden z najnowocześniejszych w Europie, na 120 miejsc z pięcioma oddziałami: radioterapii, onkologii ogólnej, chirurgii onkologicznej, ginekologii onkologicznej i chemioterapii. Funkcjonuje też poradnia onkologiczna. Oddział wyposażony jest w 4 specjalistyczne sale operacyjne, nowoczesny sprzęt medyczny: tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny i akcelerator liniowy.

Onkologia, podobnie jak ginekologia, rządzi się swoimi prawami – zauważa Artur Puszko, dyrektor nowosądeckiego szpitala. – Przyjeżdżają do nas pacjenci z całego kraju, częściowo dla zachowania anonimowości, ale przede wszystkim na podstawie informacji o dobrej renomie. Mogą korzystać z kompleksowej opieki w jednym miejscu: od poradni i diagnostyki poprzez operację, radio- i chemioterapię; od zgłoszenia się do wyleczenia, cały czas pozostając pod najlepszą opieką i kontrolą.

 

Danuta Klimek

 

 

Budowę szpitala w Nowym Sączu rozpoczęto w 1905 r. Rok później obiekt był już gotowy, a w kolejnych dekadach wielokrotnie rozbudowywany i modernizowany. W 1953 r. otrzymał imię Jędrzeja Śniadeckiego. W 2011 r. oddano do użytku nowoczesne lądowisko dla helikopterów. Budynek przeszedł kompleksową termomodernizację. Rokrocznie dokonuje się tu dużych zakupów sprzętowych, a dzięki skutecznemu zarządzaniu szpital regularnie korzysta ze środków unijnych. Placówkę wspomaga też marszałek woj. małopolskiego.

 

 

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013