powrót

Szpital dla wszystkich

Renoma nowosądeckiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego jest znana i uznana w całym kraju

 

EuroSymbol Nowoczesnej Opieki Medycznej 2016 przypadł w udziale placówce szczególnej, w której dzięki dobremu, skutecznemu zarządzaniu udało się połączyć ponad 110-letnią historię i bogate tradycje z inwestycjami w najnowocześniejszy sprzęt, opiekę i organizację, a także stale doskonalonymi kompetencjami kadry i 930-osobowego personelu.

Renoma Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu znacząco wzrosła po uruchomieniu w październiku 2012 r. jednego z najnowocześniejszych w Europie Ośrodka Onkologicznego z pięcioma oddziałami: radioterapii, onkologii klinicznej, chirurgii onkologicznej, ginekologii onkologicznej i hematologii oraz poradnią onkologiczną. Powstał on od podstaw za ponad 42 mln zł, przy czym z funduszy unijnych udało się pozyskać ponad 24,5 mln zł, zaś ponad 16,5 mln zł wyłożył Marszałek Województwa Małopolskiego. Opieka jest kompleksowa: z poradni pacjent trafia na oddział, gdzie wykonywana jest operacja, następnie chemio- i radioterapia, czasem hormonoterapia aż do wyleczenia.

Doszedłem do wniosku o konieczności stworzenia tego ośrodka na podstawie wskaźników, białych plamek na mapie – mówi Artur Puszko, dyrektor nowosądeckiego szpitala. – Wcześniej na południe od Krakowa i linii autostrady A4 nie było placówki z takimi oddziałami, a przecież ten rejon z miastami takimi jak Nowy Targ, Zakopane, aż po Gorlice liczy blisko pół miliona populacji. Przyjeżdża do nas również wielu chorych z innych regionów, niekiedy bardzo odległych, zapewne po części dla zachowania pewnej anonimowości, ale też robią to zachęceni dobrą opinią o naszym szpitalu, która z roku na rok się rozszerza.

To niejedyne inwestycje tej dekady podnoszące opiekę medyczną w nowosądeckim szpitalu na wyższy poziom. W 2011 r. oddano do użytku nowoczesne lądowisko dla helikopterów. Budynek szpitala przeszedł kompleksową termomodernizację z wymianą okien. Na bieżąco dokonywanych jest wiele zakupów sprzętowych.

 

Danuta Klimek

 

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013