powrót

Aktualności

Suplementacyjna innowacja

Poznańska firma FORMEDS Sp. z o. o. specjalizująca się w produkcji suplementów diety jako pierwsza w Polsce wprowadziła na rynek innowacyjne produkty pozbawione jakichkolwiek chemicznych dodatków. O nowoczesnych technologiach i planach FORMEDS-u z prezesem i założycielem firmy Dawidem Krysiakiem rozmawiała Anna Knapek.

 

 

Na jakich fundamentach zbudowali państwo swoją pozycję na rynku?

Firma FORMEDS Sp. z o.o. swoją pozycję zbudowała w oparciu o wysoką jakość oferowanych produktów, która została doceniona przez klientów. Powszechnie znane jest, że w dzisiejszych czasach coraz trudniej jest odróżnić się od konkurencji na poziomie oferty. Aby spełnić wszystkie oczekiwania klientów, nie tylko oferujemy skuteczne produkty, ale również dbamy o wysoką jakość obsługi.

 

Zgodnie z ogólnopanującym trendem naturalnych produktów, wprowadzili państwo do oferty innowacyjne suplementy.

Zgadza się. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy na rynek gamę suplementów diety w formie czystego proszku. Suplementy te nie posiadają żadnych dodatków chemicznych, takich jak barwniki, wypełniacze, przeciwzbrylacze, słodziki czy konserwanty. W dzisiejszych czasach to bardzo potrzebny trend, dlatego stosujemy naturalne składniki o najwyższej przyswajalności, a – co ważne – produkty mają przystępną cenę. Naszym priorytetem jest oferowanie naturalnych, skutecznych, bezpiecznych wyrobów. Opracowywanie nowej receptury i każdy etap testowania podlegają ścisłej kontroli medycznej. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę doświadczonych specjalistów z zakresu: medycyny, dietetyki, fizjoterapii, biologii, chemii. Cały proces produkcji zgodny jest z procedurami HACCP i wszystkie jego etapy są udokumentowane. Wytwarzanie odbywa się na nowoczesnych liniach produkcyjnych gwarantujących najwyższy standard.

 

Proszę podzielić się planami na najbliższą przyszłość, w szczególności dotyczącymi rozwoju firmy i oferowanych produktów.

Odpowiadając na potrzeby rynku, stale poszerzamy naszą ofertę produktów. Obecnie znajduje się w niej 27 pozycji, m.in. witaminy C, D3 czy K2. Bardzo ważne jest dla nas ciągłe doskonalenie naszego portfolio, w związku z tym rozpoczęliśmy proces ulepszania pojemników, w których sprzedawane są suplementy. Zależy nam również na edukowaniu klientów, ponieważ świadomy klient czytając etykietę potrafi wybrać produkt wysokiej jakości. W skład działań edukacyjnych wchodzą cykliczne wykłady, filmy oraz artykuły na portalach internetowych.

 

 


Przedsiębiorstwo FORMEDS rozpoczęło działalność w 2012 r. Zostało stworzone dzięki pomysłowi właściciela – Dawida Krysiaka, który znalazł lukę rynkową w postaci suplementów diety w czystej formie proszku. W 2014 r. firma otrzymała wsparcie kapitałowe w ramach projektu pt. Technologie Medyczne – MedFund, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z programu Innowacyjna Gospodarka, dzięki czemu utworzona została spółka FORMEDS Sp. z o. o.

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013