powrót

Siła Tempo Finanse

Tempo Finanse zostało wyróżnione tytułem Siła Dobrego Pracodawcy 2016. O dobrych praktykach firmy opowiada jej prezes, Jarosław Wyrzykowski

Tempo Finanse zostało laureatem Siły Polski 2016 w kategorii Dobry Pracodawca. Co dla firmy oznacza to wyróżnienie?

To dla nas ukoronowanie wysiłków, jakie od kilku lat systematycznie podejmujemy, aby stać się pożądanym pracodawcą na konkurencyjnym rynku pracy. Odczuwamy ogromną satysfakcję, że nasze zaangażowanie zostało docenione. Dla naszych obecnych pracowników stanowi to potwierdzenie, że dbamy o jakość środowiska pracy. Dla przyszłych natomiast to sygnał, że warto nam zaufać i powierzyć rozwój swojej kariery zawodowej.

 

Jakie działania firmy w polityce personalnej przyczyniły się pańskim zdaniem do werdyktu?

Dostrzegamy, że Kapituła programu doceniła najciekawsze podmioty, odnoszące największe sukcesy i wprowadzające innowacje w swojej branży. Wyróżniono firmy o wzorowej polityce zarządzania jakością. My postawiliśmy na kilka filarów. Po pierwsze: rozwój kompetencji pracowników poprzez łączenie wielu technik rozwojowych, czyli wykorzystanie tzw. blended learning’u. Metody, jakimi się posługujemy, to przede wszystkim: wprowadzenie ścieżki sukcesji na kluczowe stanowiska w firmie, stworzenie indywidualnych planów rozwojowych dla pracowników z największym potencjałem, zapewnienie systematycznych szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych, uczenie się w praktyce poprzez uczestnictwo w grupach projektowych czy TOJ (ang.: training on the job, przyp. red.). Po drugie: aktywizacja osób nieaktywnych zawodowo. Wspieramy osoby trwale bezrobotne poprzez współpracę z ponad 200 urzędami pracy w całej Polsce oraz zapewnienie wybranym kandydatom specjalistycznych szkoleń jako przysposobienia do nowego zawodu. Aktywizacja zawodowa osób 50+ polega na ścisłej współpracy z takimi instytucjami, jak uniwersytety trzeciego wieku czy gazeta „Senior”. Dbamy o rozwój kompetencji osób z tej grupy, zapewniając szkolenia wewnętrzne np. z obsługi komputera czy możliwość odbycia stażu w naszej firmie lub uzyskania stałego zatrudnienia. Staramy się także wspierać lokalne talenty i promować ekologiczny styl życia. Stąd nasze zaangażowanie choćby w sponsoring lokalnych drużyn sportowych. Jest to przykład, jak ważne dla nas są społeczności lokalne.

 

Dlaczego warto planować swoją karierę zawodową z Tempo Finanse?

Siła naszej firmy tkwi w ludziach i relacjach, jakie są w stanie budować, zarówno wewnątrz firmy, w stosunku do swoich współpracowników, jak i zewnętrznych, czyli wobec klientów. To właśnie ludzie są głównym motywatorem zmian, postępu i innowacyjności. Dzielą się swoim potencjałem, zdolnościami i pomysłami, przyczyniając się do budowania wartości firmy. Doceniamy pomysłowość, kreatywność, szukanie niestandardowych rozwiązań, różnorodność. Staramy się stwarzać takie środowisko pracy, które w pełni wykorzysta potencjał naszego zespołu.

 

Do kogo państwo adresują swoją ofertę zatrudnienia?

Szukamy osób z potencjałem i energią – stąd aktywizacja zawodowa wyżej opisanych grup. Są to często osoby z dużym doświadczeniem, tylko z różnych powodów nie mają sposobności w pełni go wykorzystać. My dajemy taką szansę. Zachęcamy do współpracy także osoby, które jeszcze do tej pory nie miały okazji nabyć doświadczenia, ale mają ogromny potencjał rozwojowy. Cenimy szczególnie osoby myślące nietuzinkowo, potrafiące znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji i chcące przede wszystkim szukać rozwiązań, a także te z ogromnym zapałem i motywacją do działania. Stawiamy na ludzi aktywnych, którzy nie zadowalają się raz przyjętym rozwiązaniem, tylko mają odwagę podważać status quo i chcą stale sięgać po więcej. Mamy mnóstwo przykładów, choćby od naszych doradców, gdzie ktoś nigdy nie pracujący zawodowo, skupiony wyłącznie na rodzinie, odkrywa ogromną satysfakcję w kontakcie z klientami. Jest zaskoczony, że bardzo doceniamy jego zaangażowanie, to, że jest świetny w tym, co robi i odnosi sukcesy także na innym polu niż to do tej pory. Dzięki temu wiele osób uczy się siebie od nowa, odkrywa swoje nowe zdolności i możliwości, a także odbudowuje swoją pewność siebie i wartość jako człowieka.

 

Dlaczego warto być dobrym pracodawcą?

Mamy świadomość, że rynek pracy stale się zmienia. W tej chwili przechylił swoją szalę na korzyść pracowników i szukających pracy. Bardzo się z tego cieszymy, gdyż duża konkurencyjność firm na rynku chcących zatrudniać ludzi i utrzymać tych najlepszych, wymusza bycie coraz lepszym i pożądanym pracodawcą. Od lat staramy się utrzymać wysoki poziom i stale potwierdzać swoją jakość na wielu płaszczyznach. Potwierdzeniem tego mogą być liczne nagrody i wyróżnienia, jakie otrzymaliśmy. Przytoczę tylko kilka najważniejszych: FairPlay (KRD), Rzetelna Firma, Skrzydła KRD czy Symbol Przyjaznej Pożyczki 2015.

 

Rozmawiał: Piotr Kamiński

 

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013