powrót

Przyjazna Ener(g)ia

Doskonałe produkty pozwalające na dywersyfikację dostaw energii elektrycznej, indywidualne podejście do klienta, kompetentna kadra i poszanowanie środowiska to atuty Enerii Sp. z o.o. Rozmowa z Leszkiem Nicgorskim, dyrektorem generalnym spółki.

 

Co było impulsem do powstania firmy? 

Historia Enerii to historia młodych inżynierów, którzy na początku lat 90. postanowili rozpocząć przygodę z branżą energetyczną. Posiadali praktykę i dostrzegali potencjał oraz potrzeby rozwijającego się rynku polskiego. Swój pomysł na biznes rozwinęli dzięki współpracy z rodzinną firmą „Groupe Monnoyeur”, która ma ponad  100-letnie doświadczenie na rynku energetyczno – budowlanym w Europie. Od samego początku mogliśmy się dynamicznie rozwijać dzięki wsparciu francuskiej firmy matki oraz ścisłej współpracy z amerykańskim koncernem CATERPILLAR, światowym liderem w produkcji agregatów prądotwórczych, silników przemysłowych i morskich oraz maszyn budowlanych. Polski oddział powstał w 1998 r. i od tego czasu jest dostawcą szerokiego asortymentu produktów i usług związanych z sektorem energetycznym. Naszym klientom oferujemy niezawodne, wydajne energetycznie oraz spełniające specyficzne potrzeby i wymagania klientów agregaty i silniki. Znamy specyfikę regionu i lepiej niż konkurencja możemy odpowiedzieć na potrzeby rynku polskiego, który charakteryzuje się wysokim potencjałem rozwoju. Dzięki konsekwentnym dążeniom do celów możemy pochwalić się znacznymi osiągnięciami, np. w 2013 r. zostaliśmy uhonorowani nagrodą Gazela Biznesu, przyznawaną za najbardziej dynamicznie rozwijającą się firmę z sektora MŚP w Polsce.  

 

Kto jest odbiorcą produktów i usług firmy?

Nasi Klienci, to przede wszystkim firmy, które stawiają na jakość i kompleksowe rozwiązania. Nasze agregaty stanowią zabezpieczenie energetyczne dla centrów handlowych, inteligentnych biurowców, hoteli, obiektów strategicznych takich jak serwerownie, banki, szpitale, stadiony, czy lotniska. Kierujemy naszą ofertę do wszystkich gałęzi gospodarki. Realizujemy również projekty dla odbiorców prywatnych dla małych, średnich i dużych zakładów przemysłowych, fabryk, elektrociepłowni, kopalni czy oczyszczalni ścieków. Mamy bogate doświadczenie w instalowaniu naszych urządzeń w nietypowych lokalizacjach, w strefach chronionych ze względu na emisję hałasu, na dachach budynków, w podziemiach czy też na wybrzeżu.

 

Czym wyróżniają się państwa produkty na rynku?

Zrównoważony rozwój i ekologia są ważne we wszystkim, co robimy. Zapewniamy przyjazność środowisku, oferując agregaty prądotwórcze CAT® diesla i gazowe nowej generacji. Przechodzą  one testy fabryczne i kontrolę jakości prowadzoną na każdym etapie produkcji. Specjalizujemy się w projektowaniu i realizacji  instalacji kogeneracyjnych, bazujących na niezwykle elastelastycznych silnikach jeśli chodzi o rodzaj paliwa zasilającego. Dostarczamy rozwiązania opłacalne ekonomicznie, a także niezwykle istotne w kontekście szeroko pojętego bezpieczeństwa energetycznego kraju. Szczególne znaczenie ma dla nas indywidualne podejście do każdego projektu, no i zaufanie, jakim darzą nas nasi partnerzy biznesowi.  W październiku 2014 r. otrzymaliśmy złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich POLEKO za kompletne wykonanie pionierskiego układu kogeneracyjnego zasilanego tzw. trudym gazem, jakim jest gaz o wysokim stopniu zaazotowania. Wyróżnienie to traktujemy jako uznanie naszego ponad 15-letniego wkładu w rozwój technologii energetycznych w Polsce.  


Co można powiedzieć o know-how firmy? 

Nasze know-how to efekt synergii pomiędzy zaawansowaną technologią CATERPILLAR i  innowacyjnymi, autorskimi rozwiązaniami wypracowanymi przez zespół naszych inżynierów. To dzięki nim jesteśmy w stanie zapewnić klientom rozwiązania szyte na miarę. Rozwijamy know-how, szkolimy kadrę techniczną i zarządczą, by utrzymać najwyższy poziom usług. Utrzymujący się od kilku lat dynamiczny rozwój Enerii to zasługa nie tylko niezawodnych produktów, indywidualnego podejścia do klienta czy elastycznego zarządzania, ale przede wszystkim profesjonalnej i pełnej pasji kadry, dobrej atmosfery wewnątrz firmy oraz wzajemnego zaufania. 

 

 

Jaka jest misja Enerii?

Naszą misją jest oferowanie produktów i usług najwyższej jakości, a co z tym idzie zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego naszym Klientom. Bycie jak najbliżej klienta, słuchanie jego potrzeb i dalsze poszukiwanie autorskich rozwiązań z zakresu zasilania – to wszystko jest ważne, ale od ponad dekady bezpieczeństwo energetyczne jest tematem niezwykle aktualnym. Żaden biznes nie przetrwa bez stałych dostaw energii. Tym bardziej tak strategiczne jednostki jak banki, serwerownie, szpitale czy zakłady przemysłowe nie mogą pozwolić sobie na przerwy w dostawie prądu. Rozwiązaniem jest decentralizacja tych dostaw, a takie firmy, jak nasza, umożliwiają dywersyfikację źródeł zasilania. Nasza wizja to wspierać niezależność energetyczną klientów. A zdywersyfikowane portfolio firmy sprawia, iż Eneria jest finansowo stabilna. W ciągu ostatnich 6 lat potroiliśmy swoje obroty oraz czterokrotnie zwiększyliśmy zatrudnienie.  Bez obaw spoglądamy zatem w przyszłość. 

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013