powrót

Symbol

Program Symbol ma pięć lat

26 listopada 2015 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się piąta, jubileuszowa gala finałowa programu Symbol.

 

Galowy wieczór zgromadził znakomitych ludzi biznesu, wybitnych naukowców, samorządowców, spółdzielców, przedstawicieli świata mediów i kultury. Kapituła przyznała nagrody w kilkunastu kategoriach Symboli i EuroSymboli, odznaczając 67 instytucji.

Rozpoczynając pięć lat temu program Symbol, byliśmy przekonani o konieczności mądrego nagłaśniania sprawdzających się rozwiązań i strategii. Dziś, świętując jubileusz programu, gościmy elitarne grono ekspertów rozpoznających trendy i wyznaczających nowe standardy w wielu dziedzinach gospodarki, nauki, medycyny czy administracji. To właśnie oni są symbolami polskiego rozwoju – mówił Jakub Lisiecki, redaktor naczelny „Monitora Rynkowego” i „Monitora Biznesu”.

 

W ciągu pięciu lat nasza redakcja przyznała około 250 tytułów w skali całego kraju. Tytuły trafiły do przedstawicieli rozmaitych branż, zarówno potentatów w swoich dziedzinach, jak i firm o niedługim stażu, ale za to spektakularnych efektach działań. Pomimo pozornego rozwarstwienia, laureatów łączą wspólne wartości, znakomita polityka zarządzania i jakości, rozwój innowacyjności, wykorzystanie funduszy unijnych oraz aktywność w przestrzeni społecznej. Tradycyjnie listopadowa gala była okazją do spotkań, nawiązywania kontaktów, a w tym roku także i do zabawy podczas Balu Laureata – finał piątej edycji zgromadził bowiem wybranych „Symbolistów” z poprzednich edycji programu. Patronatem medialnym uroczystość objęła „Rzeczpospolita” i Telewizja Polska.

 

Za rozstrzygnięcia tegorocznej edycji programu odpowiadała Kapituła, w której zasiedli m.in.: Henryk Warkocz – prezes TÜV Nord Polska, jednostki certyfikacyjnej o ponad 140 letniej tradycji w Niemczech, wielokrotnie odznaczany menedżer, aktywny propagator innowacyjności i zasad dobrych praktyk biznesowych, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego dr hab. Robert Tomanek – prorektor największej ekonomicznej uczelni w południowej Polsce, znakomity specjalista z zakresu finansów i rozwoju, ekspert ds. transportu; dr Jan Rzymełka – znany działacz społeczny i samorządowy, który w Sejmie zajmował się m.in. pracą w obszarach klimatyzmu, zrównoważonego rozwoju czy ochrony środowiska, pozostaje członkiem wieku instytucji ekologicznych w kraju i na świecie; oraz Tadeusz Biedzki – medioznawca, niezależny przedsiębiorca, podróżnik i literat, w latach 70. i 80. dziennikarz „Polityki” i „Przeglądu Tygodniowego”, redaktor naczelny „Trybuny Śląskiej”. W Kapitule zasiada również Jakub Lisiecki – redaktor naczelny „Monitora Rynkowego” oraz „Monitora Biznesu”, a także Joanna Drzazga-Lisiecka – wydawca obu tytułów.

 

Obok Symboli nagrody w formie statuetek odebrały też trzy wybrane firmy, będące laureatami naszego drugiego programu promocyjnego: Siła Polski.

 

Uroczystość nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania sponsorów i partnerów wydarzenia: Mennicy Wrocławskiej, jednego z największych dealerów złota i srebra inwestycyjnego w Polsce, autorów aplikacji SOSapp, umożliwiającej zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia, Park Hotelu Diament, należącego do największej sieci hoteli na południu Polski, spółki AIZ Polska, producenta sprzętu elektroenergetycznego, firmy Olmet, będącej właścicielem hotelu Piwniczna SPA&Conference, Domu Mody Lazar, znanego z najwyższej klasy krawiectwa miarowego, marki Makalu, polskiej, ekskluzywnej mody damskiej, Trendy Hair Fashion, największej w Polsce sieci salonów fryzjerskich oraz specjalistów z zakresu kreowania wizażu – Instytutu Urody Bliss.

 

Galę finałową poprowadzili znany z Telewizji Polskiej redaktor Marek Durmała i redaktor Polskiego Radia Wojciech Musiał. Część artystyczną rozpoczął koncert Krzysztofa Krawczyka wraz z zespołem instrumentalno-wokalnym. Artysta swoim charakterystycznym barytonem i ponadczasowymi przebojami porwał do tańca zgromadzonych gości, a koncert w sposób płynny przeszedł w część balową, której muzycznego tonu nadał Hirek Wrona.

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013