powrót

Pewnie na czas i na miejsce

Na skomplikowanym rynku Koleje Wielkopolskie wyróżniają się jako Symbol Skutecznego Zarządzania 2016

 

Z górą pięć lat temu Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. rozpoczęły tworzenie nowej jakości pasażerskiej komunikacji w Wielkopolsce. Dziś przewoźnik może być dumny z osiągnięć: podróżni docierają do celu szybko, punktualnie i w komfortowych warunkach.

Podróż koleją cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Codziennie w trasę wyrusza ok. 180 pociągów, które przewożą w skali roku ok. 8 mln pasażerów. Działalność spółki obejmuje już nie tylko woj. wielkopolskie, ale także wybrane odcinki linii w woj.: lubuskim, kujawsko-pomorskim oraz łódzkim. Wszędzie wnosi nową jakość do publicznego transportu zbiorowego będącego alternatywą stresogennego marnowania czasu w zatorach na drogach. Walory podróżami z Kolejami Wielkopolskimi to – obok nowoczesnego taboru – punktualność, dostępność biletów i rozkładów jazdy wszystkimi możliwymi kanałami, w tym iSMS – systemem przekazywania informacji o istotnych wydarzeniach.

Na dużą skalę prowadzone są badania opinii pasażerów i ich preferencji, wprowadzony został również zintegrowany system zarządzania obejmujący poszczególne systemy m.in. trzy ISO: zarządzania jakością, środowiskiem i BHP. Z kolei coraz lepsza jakość usług owocuje wzrostem liczby zadowolonych klientów, a więc i kursów.

Dla pasażerów najważniejsza staje się nie cena biletu, a dogodność połączeń, odpowiedni rozkład jazdy, liczba kursów – zauważa Włodzimierz Wilkanowicz, prezes Kolei Wielkopolskich Sp. z o.o. – Tym oczekiwaniom sprostamy.

Plany rozwoju firmy są bogate, przy czym zakładają dzielenie rynku z Przewozami Regionalnymi (z którymi współpraca układa się bardzo dobrze). Koleje Wielkopolskie zamierzają kupić kolejne nowoczesne składy. Chcą ponadto rozbudować podstawowy punkt utrzymania taboru w Zbąszynku, a także stworzyć od podstaw nowe centrum serwisowe dla pojazdów spalinowych w Wągrowcu.

 

Marek F. Klimek

 

– Jako stosunkowo młody przewoźnik, od ponad pięciu lat obsługujący pasażerów na terenie woj. wielkopolskiego i nie tylko, niezmiernie cieszę się z faktu, iż staliśmy się symbolem. Lubi nas coraz więcej pasażerów – dają temu wyraz zarówno korzystając z naszych usług, jak i choćby przez aktywność internetową, m.in. na portalach społecznościowych. Jesteśmy już w pewnym sensie „ofiarami” tego sukcesu, gdyż zadowoleni podróżni domagają się zwiększenia liczby pociągów. To wyzwanie, któremu będziemy starali się sprostać, a które jednocześnie bardzo nas zadowala. Choć w naszym taborze nie ma składów tak znanych jak Pendolino, zapewniam, że pociągi Kolei Wielkopolskich dowożą na czas i na miejsce z podobną prędkością. Kapitule programu Symbol dziękuję, że w palecie funkcjonujących z powodzeniem wielu spółek dostrzegła właśnie nas – mówił Marek Nitkowski, wiceprezes Kolei Wielkopolskich (z lewej), odbierając podczas uroczystej gali w katowickim hotelu „Monopol” Symbol Skutecznego Zarządzania 2016 z rąk Jakuba Lisieckiego, red. nacz. „Monitora Biznesu”.

 

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013