powrót

Aktualności

Odpowiedzialność w Teva

Społeczne zaangażowanie biznesu nie może sprowadzać się do wykonania przelewu na konto wybranej fundacji. Wiedzą o tym pracownicy polskiego oddziału Teva – jednej z największych firm farmaceutycznych na świecie.

 

W dzisiejszych czasach prowadzenie działań z zakresu corporate social responsibility  (CSR) to standard w niemal wszystkich dużych firmach. Podstawę społecznie odpowiedzialnego biznesu zawsze stanowi zrównoważone zarządzanie, uwzględniające potrzeby społeczeństwa oraz ochronę środowiska. W przypadku firm takich jak Teva, społeczna odpowiedzialność to dużo więcej -   przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo pacjentów, konsekwentne wprowadzanie innowacyjnych produktów farmaceutycznych, czy wspieranie działań profilaktycznych. 

Wśród działań CSR firmy na szczególne uznanie zasługuje program Teva Dzieciom – Baw się i zdrowiej”, którego celem jest modernizacja szpitalnych salek zabaw. - Teva to firma poszukująca nowych rozwiązań, dlatego wyszliśmy z pomysłem nie tylko remontu salek zabaw na dziecięcych oddziałach szpitalnych, lecz także przebudowy ich w oparciu o badania naukowe – mówi Michał Nitka, Dyrektor Generalny Europa Centralna i Wschodnia Teva Pharmaceuticals.  Wspomniane badania (przeprowadzone w Wielkiej Brytanii) pokazały, że poprawa warunków szpitalnych skutkuje m.in. skróceniem czasu leczenia o 21% oraz skróceniem czasu podawania leków przeciwbólowych i ich ilości aż o 22%. Niestety, polskim szpitalom nadal brakuje przestrzeni dla najmłodszych pacjentów, które byłyby projektowane i wyposażane tak, aby pomóc w szybszym powrocie do zdrowia. 

Projekty salek przygotowała  pracownia architektoniczna KIBOKO w oparciu o opracowane przez psychologa wytyczne  dotyczące wsparcia pacjentów w procesie zdrowienia. Jednak w przeprowadzanie remontów są zaangażowani sami pracownicy Teva, działający w ramach pracowniczego wolontariatu. Pierwsza z salek – w szpitalu w Łęczycy – została już otwarta. Następne remonty zostaną przeprowadzone na oddziałach dziecięcych w wybranych szpitalach w województwach łódzkim, podlaskim i mazowieckim.  

Wolontariusze, jako „Dobroczyńcy Teva”, nie po raz pierwszy brali udział w społecznie odpowiedzialnych projektach. Przed Teva Dzieciom – Baw się i zdrowiej” pracownicy farmaceutycznego giganta dołączyli do akcji „Prezent naSZPIKowany dobrem” czy „Klub Honorowych Dawców Krwi”. Pierwsza z nich prowadzona jest już od 5 lat, w tym czasie ponad 300 pracowników Teva  zarejestrowało się w bazie dawców szpiku kostnego. Jeszcze dłuższe tradycje ma „Klub Honorowych Dawców Krwi”. Przez ponad 10 lat do „Klubu” dołączyło 500 pracowników Teva, członków ich rodzin i przyjaciół, co pozwoliło na zebranie 700 litrów krwi.  

CSR w Teva to zaangażowanie w działania z zakresu odpowiedzialnego pracowników oraz przemyślane projekty, takie jak Teva Dzieciom – Baw się i zdrowiej” w pełni uzasadniające nominację firmy do Symbolu Odpowiedzialności Społecznej 2015. 

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013