powrót

Aktualności

Miasto, które się podoba

W ostatnich latach Będzin stał się miejscem atrakcyjnym i przyjaznym dla mieszkańców, turystów oraz inwestorów.

 

 

W ubiegłym roku Będzin wystartował z kampanią promocyjno-wizerunkową „Będzin – tu mi się podoba”, mającą na celu ukazanie miasta jako miejsca, które przeszło olbrzymią metamorfozę. Wiele przestrzeni i obiektów miejskich zostało zmodernizowanych i zagospodarowanych, zyskując nowy blask.

Inwestycje i sport – te przenikające się elementy to dwa fundamenty rozwoju miasta. Liczba inwestycji, o jakie w ostatnim czasie wzbogacił się Będzin, jest ogromna. Liczne termomodernizacje i remonty w placówkach oświatowych, prawie 30 nowoczesnych i bezpiecznych placów zabaw, odnowione budynki urzędu miejskiego, biblioteki czy dworca PKP, renowacje kamienic i ponad 1000 nowych miejsc parkingowych – to tylko przykłady dobrych zmian w mieście. Dbając o łatwy dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej zbudowano 4 Strefy Aktywności Rodzinnej, skatepark, lodowisko, boiska do siatkowej piłki plażowej, miasteczko ruchu drogowego. Jednym z głównych przedsięwzięć inwestycyjnych jest zrewitalizowane wzgórze zamkowe i udostępnione dla zwiedzających będzińskie podziemia. Te atrakcje przyciągają do Będzina turystów z całego regionu.

Inwestycjom towarzyszą projekty skierowane bezpośrednio do mieszkańców: dla seniorów stworzono Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku, zaś dla najmłodszych – Będzińską Akademię Małego Odkrywcy. Dla nastoletnich mieszkańców organizowane są Bitwy Graffiti.

Wizerunek miasta w regionie kształtuje też sport. – Dwukrotnie w Będzinie gościliśmy kolarzy wyścigu Tour de Pologne oraz strongmenów: podczas Super Pucharu Polski w roku 2012 i Pucharu Europy 2013 – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

W mieście działa także siatkarski klub sportowy MKS Banimex Będzin, który w ubiegłym roku osiągnął niebywały sukces – w sezonie 2014/2015 awansował do rozgrywek PlusLigi, które jako beniaminek zakończył na dobrym 11. miejscu. W chwili obecnej w mieście planowana jest budowa hali widowiskowo-sportowej na 2500 miejsc, gdzie będą mogły odbywać się zawody krajowe oraz międzynarodowe.

Obserwując dzisiejszy Będzin bez wahania można stwierdzić, że to wyjątkowe miejsce na współczesnej mapie Zagłębia łączące bogatą historię z nowoczesną infrastrukturą. To doskonała przestrzeń do życia, pracy i wypoczynku, a także atrakcyjne miejsce dla inwestorów.

 

 

Anna Knapek

 

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013