powrót

Aktualności

Marka modowa MAKALU zbudowana w oparciu o wartości z miłości do kobiecości

Makalu to ekskluzywna polska marka, która istnieje na rynku mody damskiej od 1995 r.

Precyzja i kreatywność na wszystkich poziomach konstrukcji firmy, a także nieugięte dążenie do zaspokojenia potrzeb estetycznych kobiety to cechy, z którymi w pełni identyfikuje się Makalu.

Firma swoją polskość podkreśla na każdym etapie realizacji swoich zamierzeń. Każda kolekcja, każdy jej pojedynczy element tworzone są w siedzibie firmy w Łodzi. To właśnie w tym miejscu aranżuje się niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju produkt, będący wynikiem wieloletniego doświadczenia oraz nieustannego poszukiwania inspiracji.

Marka Makalu wznosi się na bardzo spójnych fundamentach, u podstaw których leży silne poczucie wartości. Uwarunkowane jest ono ciężką pracą, a także ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem całego zespołu. Pełen profesjonalizm oraz prawdziwa pasja do mody, to znamiona sukcesu, o którym już można głośno i śmiało mówić. Makalu dwukrotnie została odznaczona wyróżnieniem DOBRA MARKA w 2014 r. i w 2015 r.

Wzornictwo marki można określić jako minimalistyczne, nowoczesne i kreatywne. Aby spełnić wymagania klientek, firma nieustannie pracuje nad perfekcyjnym krojem każdej kreacji oraz produkuje jedynie krótkie serie modeli w rozmiarach 34-46, sprawiając tym samym, iż stają się one wyjątkowe i ekskluzywne. Każdą kolekcję znajdującą się w ofercie marki cechuje różnorodność oraz uniwersalność, począwszy od strojów mniej formalnych, komfortowych poprzez fasony biznesowe, a skończywszy na modelach koktajlowych i wieczorowych. Całość uzupełniona jest szeregiem niebanalnych dodatków takich jak torebki, paski, szale i biżuteria.

Rok 2015 jest dla firmy rokiem niezwykle ważnym ze względu na okrągły, 20-letni jubileusz. Jest to wydarzenie, które w perfekcyjny sposób podsumowuje dwie dekady niesłychanych przemian, doświadczenia oraz stabilizacji.

Chcąc w wyjątkowy sposób uczcić swój jubileusz, firma zabrała swoje klientki w niezwykłą podróż - podróż “z Miłości do Kobiecości”.

Od 20 lat Kobieta jest dla MAKALU natchnieniem i inspiracją! Firma celebruje kobiecość na każdym poziomie swojej działalności, dlatego też główną nagrodą w jubileuszowej loterii był FIAT 500 - wielokrotnie uznany za najbardziej kobiecy samochód roku.

 

W STYLU MAKALU

 

Ostatnia linia kolekcji zimowej Makalu wieńczy rok pracy całego zespołu. Jest to przez wszystkich wyczekiwana seria, która została w pełni zadedykowana nieuchronnie zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia. Jest to czas niezwykle magiczny, który wprowadza swą radością klimat karnawałowego szaleństwa.

 

Cała kolekcja została zaprojektowana w kolorach budzących ten niesłychanie ważny nastrój. Są to barwy perlisto-szare, wyraźne czerwienie, intrygujące kobalty a także osobliwe granaty. Dopełnieniem wizji projektantek jest niezastąpiona i wiecznie elegancka czerń.

 

Część świąteczna kolekcji to łatwe w komponowaniu, ale jak zawsze eleganckie zestawy, na które składają się bluzki, łączone zarówno ze spodniami, jak i spódniczkami. Całość utrzymana została w delikatnym błysku, opatrzona w charakterną skórę oraz lekkość tkanin. Wszystko stworzone z myślą o dostojności wigilijnej kolacji oraz kameralnych spotkaniach w gronie przyjaciół.

Część druga - pełnia kobiecości ubrana w odrobinę szaleństwa i spontaniczności. To nadal niepodważalna elegancja, która swą wyjątkowość opiera na uniwersalności. Projekty powstały z myślą o bardziej wytwornych balach, jak również klubowych imprezach. Sukienki w tej niesłychanej kolekcji to ukłon w stronę każdej z Pań. To modele zarówno dopasowane, minimalistyczne w konstrukcji, jak również bardziej fantazyjne, asymetryczne z nutą romantyzmu. Wykonanie tej serii to czysty majstersztyk. W sposób niezwykle efektowny został wykorzystany fenomenalny żakard, szykowna tafta, jak również szyfon. Delikatna transparentność niektórych tkanin została wzbogacona o błysk kamieni oraz cekinów.

Na wyjątkową uwagę tej części kolekcji zasługuje zdecydowanie ekskluzywny kombinezon, który został w sposób nonszalancki wykreowany jako doskonała alternatywa dla ponadczasowej „małej czarnej”.

Marka Makalu jak zwykle kłania się do stóp swoim klientkom. Wszystkie projekty zostały w tej kolekcji oparte na uwagach oraz konkretnych sugestiach klientek. Artyzm tego fenomenalnego projektu doskonale oddaje cytat Simona Anhlta:

 

Dwudziestowieczne marki były ”krzyczącymi markami”. Było im łatwo. Marki XXI wieku są „markami słuchającymi”, a wrażliwość na kulturę jest nowym Świętym Graalem globalnego marketingu.”

 

www.makalu.com.pl

 

 

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013