powrót

Kaspersky: ochrona IT na medal

Współczesny krajobraz cyberzagrożeń ewoluuje w błyskawicznym tempie. Aby sprostać takim wyzwaniom, niezbędne są nowatorskie rozwiązania i technologie. 

 

Kaspersky Lab to jeden z najszybciej rozwijających się producentów rozwiązań bezpieczeństwa IT na świecie. Firma specjalizuje się w tworzeniu technologii i rozwiązań zabezpieczających przed szkodliwym oprogramowaniem oraz atakami internetowymi. Kaspersky Lab zatrudnia ponad 3 000 specjalistów, posiada biura terytorialne w 31 krajach, a produkty i technologie firmy chronią ponad 400 milionów użytkowników, w tym czołowe firmy operujące na międzynarodowych rynkach.

Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. istnieje od 2000 r. za sprawą Andrzeja Pilarza, obecnego prezesa zarządu firmy. Polskie przedstawicielstwo odegrało bardzo ważną rolę w sukcesie całej korporacji – w czasie gdy produkty tworzone przez Kaspersky Lab były już dostępne w naszym kraju, firma składała się zaledwie z kilku osób. Polska spółka od początku postawiła na profesjonalną obsługę klientów, organizując rozbudowane zespoły wsparcia technicznego oraz analityków zagrożeń, a także na rozwój swoich serwisów internetowych. Dziś firma kładzie duży nacisk na edukację użytkowników, publikując wiele materiałów, które pozwalają na zaznajomienie się z podstawami współczesnych cyberzagrożeń i metodami walki z nimi. Prowadzony przez firmę unikatowy w skali kraju i dostępny całkowicie bezpłatnie serwis SecureList.pl to uaktualniana na bieżąco skarbnica wiedzy o bezpieczeństwie. 

– Nasza oferta obejmuje produkty dla wszystkich segmentów rynku – podkreśla Andrzej Pilarz. – Dla użytkowników indywidualnych przeznaczone są rozwiązania Kaspersky Anti-Virus, Kaspersky Internet Security – multi-device oraz Kaspersky Total Security – multi-device. Produkty te zapewniają skuteczną ochronę przed współczesnymi zagrożeniami, a także są wyposażone w wiele funkcji dodatkowych, takich jak ochrona transakcji finansowych online, menedżer haseł czy system do tworzenia kopii zapasowych. Małe firmy docenią rozwiązanie Kaspersky Small Office Security, które dzięki prostej obsłudze nie wymaga personelu odpowiedzialnego za IT, zachowując funkcje ochrony spotykane w produktach klasy korporacyjnej. Flagowym produktem dla biznesu jest natomiast platforma Kaspersky Endpoint Security for Business, która łączy wszystkie funkcje bezpieczeństwa korporacyjnego w jednolitym, spójnym systemie zarządzania. Rozwiązanie pozwala skutecznie chronić sieci firmowe niezależnie od ich wielkości, stopnia skomplikowania i wykorzystywanych systemów.

Firma posiada w ofercie nowoczesne i unikatowe rozwiązania szyte na miarę z uwzględnieniem wymagań klientów. Pierwszym rozwiązaniem tego typu jest Kaspersky DDoS Prevention – system zabezpieczający przed atakami DDoS, których celem jest spowolnienie lub całkowite zatrzymanie określonej infrastruktury IT. Aby umożliwiać firmom z branży produkcyjnej i przemysłowej oraz organizacjom infrastruktury krytycznej walkę z atakami ukierunkowanymi, Kaspersky Lab Polska oferuje usługę Kaspersky Critical Infrastructure Protection & Industrial Security. Ze względu na to, że cyberzagrożenia finansowe stanowią coraz poważniejszy problem, firma oferuje platformę Kaspersky Fraud Prevention. Pozwala ona bankom zabezpieczać dane finansowe, zapobiegać oszustwom i chronić swoich klientów.

Aby zapewniać ochronę przed powstającymi zagrożeniami, nowymi metodami tworzonymi przez cyberprzestępców oraz cyberterroryzmem, firma stale udoskonala swoje technologie, przewidując trendy i rozwój zagrożeń. Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie http://kaspersky.pl

 

Piotr Kupczyk

współpraca: Maciej Pawłowski

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013