powrót

Kariera w Tempo Finanse

Coraz ważniejsze na rynku pracy w Polsce staje się to, co firma może zaproponować pracownikowi. Jarosław Wyrzykowski, prezes zarządu Tempo Finanse Sp. z o. o., doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

 

Dlaczego warto być pracownikiem Tempo Finanse?

Trudności ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do pracy oraz zwiększenie potrzeby lepszej oferty zatrudnienia stawiają przed pracodawcami trudne zadanie takiego zarządzenia zasobami ludzkimi, by przyciągnąć i zatrzymać najcenniejszych pracowników i stajć się atrakcyjnym. U nas głównie zatrudnione są osoby młode, w związku z tym jesteśmy odpowiednim pracodawcą dla ludzi otwartych, dynamicznych, stale poszukujących nowych i efektywnych rozwiązań, kreatywnych, chętnie dzielących się pomysłami i energią. Ponadto takie osoby mają szansę wykazać się w działaniu, prowadząc ciekawe projekty biznesowe.

 

Kogo Tempo Finanse chce przyciągnąć z rynku pracy?

Najczęściej rekrutujemy na stanowiska sprzedażowe związane z bezpośrednią obsługą klientów oraz stanowiska kierownicze, zarówno w sprzedaży, jak i działach wsparcia, gdyż nasza firma stale się rozwija. Inwestujemy w nowe rozwiązania, dlatego szukamy osób aktywnych i lubiących wyzwania. Doceniamy osoby wnoszące do firmy innowacyjność, wiedzę i doświadczenie oraz takie, które szukają inspiracji i know-how z rynku polskiego i zagranicznego. Naszą wartością dodaną jest niewątpliwie styczność z nowoczesnymi metodami zarządzania oraz ukierunkowana na kreatywność w osiąganiu celów biznesowych kultura organizacyjna. Zatem praca u nas jest świetną okazją do zdobycia doświadczenia.

 

Jakie cechy i umiejętności powinien posiadać kandydat do pracy?

Przede wszystkim liczy się otwartość na nowe doświadczenia i rozwiązania, pracowitość, pomysłowość, zaangażowanie i solidność. Szczególną uwagę przywiązujemy do uczciwości ze względu na charakter pracy w branży finansowej. W pracy z klientami ważne są także zdolności interpersonalne, takie jak komunikatywność, inteligencja emocjonalna i kultura osobista oraz cechy pozwalające na dobre planowanie swojej pracy i jej organizacji w czasie. Nie bez znaczenia jest także umiejętność radzenia sobie ze stresem. Chętnie współpracujemy z osobami, które znajdują radość i satysfakcję z osiąganych, nawet najmniejszych sukcesów, które budują pozytywną atmosferę pracy.

Co firma oferuje swoim potencjalnym pracownikom jako dobry pracodawca?

W Tempo Finanse pracownicy mogą liczyć na rozwój kompetencji zawodowych. Funkcjonuje u nas system szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych. Dopasowujemy rozwiązania i działania rozwojowe do indywidualnych potrzeb pracowników. Przygotowujemy warsztaty praktyczne dostosowane tematycznie do potrzeb, prowadzone w małych grupach. Rozwijamy system pracy indywidualnej i coachingowej z nowo zatrudnionymi pracownikami, celem redukcji stresu związanego z rozpoczęciem pracy. Dodatkowo zapewniamy pracownikom samochody służbowe, opiekę medyczną, systemy i programy lojalnościowe. Organizujemy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Czy firma oferuje staże i praktyki dla uczących się i absolwentów?

Jak najbardziej. Zapraszamy wszystkich chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności oraz przekuć teorię zdobytą podczas studiów na praktykę, a także dowiedzieć się więcej o specyfice pracy w branży finansowej i profesjonalnej obsłudze klienta.

 

Jak chciałby pan, aby Tempo Finanse było postrzegane na rynku pracy?

W bieżącym roku będziemy obserwować dalsze umacnianie się rynku pracownika. Dlatego tak ważny jest dla nas wizerunek dobrego i atrakcyjnego pracodawcy. Firmy, chcąc przyciągnąć najlepszych kandydatów, będą zmuszone do poprawy swojego public relations. Polityka zatrudniania i zarządzania zasobami ludzkimi jest jednym z kluczowych elementów skutecznego zarządzania. W tym roku wprowadzamy ścieżki sukcesji, w których najzdolniejsi pracownicy będą objęci indywidualnym programem rozwojowym dopasowanym do ich potrzeb, aby w niedalekiej przyszłości mogli awansować, będąc w pełni przygotowanymi do nowej roli. Wszystko to pod opieką życzliwej, kompetentnej kadry managerskiej. Taka polityka ma zagwarantować profesjonalny zespół pracowników, ich satysfakcję z pracy, a tym samym przyczynić się do realizacji celów biznesowych Tempo Finanse.

 

Rozmawiał: Piotr Kamiński

 

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013