powrót

„ INDUSTRY”: hit druku 3D

Niedawny debiut drukarki przemysłowej „INDUSTRY F340” marki 3DGence potwierdza, że na dynamicznie rozwijającym się rynku druku 3D polskie firmy z powodzeniem mogą konkurować z globalnymi graczami.

„INDUSTRY F340” po raz pierwszy zaprezentowana została na targach TCT w Birmingham 29 września br. 3DGence nieustannie inwestuje w rozwój technologiczny swoich produktów i wychodzi naprzeciw potrzebom klientów oczekujących nowych rozwiązań usprawniających procesy przedsiębiorstw różnych branż. Zaawansowaną technologicznie „INDUSTRY F340” eksperci zaliczają do przyjaznych w obsłudze, gwarantujących najwyższą precyzję i niezawodność urządzeń klasy przemysłowej.

Wyjątkowość „INDUSTRY F340” polega na tym, że opracowaliśmy, opatentowaliśmy i wdrożyliśmy szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym drukarka ta rzuca wyzwanie konkurencji na całym świecie jako wydajniejsza, bezpieczniejsza i bardziej opłacalna eksploatacyjnie w odniesieniu do obecnych na rynku urządzeń. „INDUSTRY F340” to profesjonalne, niezawodne, intuicyjne w obsłudze i niezwykle precyzyjne narzędzie, które dzięki zastosowaniu technologii przyrostowej pozwala na obniżenie nawet o 70% czasu i kosztu realizacji zarówno prototypów funkcjonalnych, jak i produktów końcowych, w stosunku do tradycyjnych metod wytwarzania – tłumaczy Andrzej Kukuła, prezes zarządu 3DGence.

Z punktu widzenia użytkownika do najważniejszych rozwiązań technicznych drukarki należy w pełni zautomatyzowany, dwugłowicowy moduł drukujący, który dzięki zastosowaniu wielu materiałów o różnych własnościach fizycznych, umożliwia druk skomplikowanych geometrycznie modeli. Zastosowany w module rewolwerowy system przełączania aktywnego narzędzia (głowicy) pozwala na jego szybką zmianę wraz z materiałem (w trakcie druku głowice „INDUSTRY F340” przełączają się automatycznie w niecałą sekundę, podczas gdy w przypadku standardowych mechanizmów – nawet do dwóch minut). Dzięki temu, biorąc pod uwagę, iż przełączeń w trakcie drukowania jednego przedmiotu może wystąpić od kilkuset do kilkunastu tysięcy, uzyskano znaczne skrócenie czasu druku. Drugim kluczowym elementem jest elektroniczny, oparty na komunikacji NFC (Near Field Communication) system zarządzania materiałem wsadowym, tzw. Smart Material Manager (SMM). Dzięki niemu „INDUSTRY F340” automatycznie optymalizuje parametry druku, dostosowując je do używanych w danym momencie filamentów (tworzyw sztucznych, z których powstaje drukowany model).

System SMM nie tylko zdecydowanie ułatwia korzystanie z drukarki, ale zwiększa bezpieczeństwo. Mamy bowiem pewność, że dzięki naszej współpracy z producentami filamentów oraz procesowi certyfikacji dostarczanych przez nich materiałów, użytkownik w pełni wykorzysta potencjał urządzenia, osiągając perfekcyjne odwzorowanie drukowanych modeli – tłumaczy Andrzej Kukuła.

 

Agnieszka Krala

 

 

3DGence jest spółką w 100% z polskim kapitałem. Jej głównym właścicielem jest Michał Sołowow. Działając od lipca 2014 r. bardzo szybko zaznaczyła swoją pozycję na rynku druku 3D, plasując się w gronie liderów. W niecałe pół roku od powstania oddziału w gliwickim Technoparku opracowała i wdrożyła do sprzedaży pierwszy produkt – drukarkę 3DGence „ONE”. Swój sukces zawdzięcza wielu zaawansowanym technicznie rozwiązaniom. Po raz pierwszy zastosowany został mechanizm automatycznej kompensacji nierówności stołu, autorski system wymiany głowic i wiele innych rozwiązań znacznie poprawiających zarówno komfort użytkowania, jak i jakość pracy samego urządzenia. Dziś sprzedaż maszyn produkowanych w Gliwicach osiąga skalę globalną, popyt znalazły one nie tylko w firmach i u entuzjastów druku, ale również w placówkach edukacyjnych. Firma posiada w portfolio również linię produktów dedykowanych branży medycznej. Drukarka „MEDICAL F250” znajduje zastosowanie m.in. w transplantologii, ortodoncji i ortopedii. Dzięki wysokiej precyzji obecnie wykorzystywana jest m.in. przez zespół Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Więcej szczegółów: www.3dgence.com

 

 

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013