powrót

O nas

Gala Spółdzielczo-Samorządowa 2014

 

13 października 2014 r. odznaczono samorządy i – po raz kolejny – spółdzielnie mieszkaniowe, które reprezentują symboliczną jakość zarządzania i rozwoju.

 

Gala Symbol Polskiej Spółdzielczości i Samorządności 2014 zwieńczyła całoroczny program prowadzony na łamach „Monitora Rynkowego” i „Monitora Biznesu”, choć tym razem miała charakter szczególny. Po sukcesach Symbolu z poprzednich lat postanowiliśmy wyjść naprzeciw rosnącej potrzebie kooperacji i synergii podmiotów działających w poczuciu misji społecznej, rozszerzając formułę uroczystości. Laureaci programu ze zrozumieniem podjęli naszą intencję, wielokrotnie podkreślając, jak ważne jest, by samorządy i spółdzielnie współdziałały w tworzeniu przyjaznego środowiska lokalnego.

 

Tegoroczna edycja wyłoniła 32 zwycięzców. Kapituła, w której zasiedli Henryk Warkocz, prezes TÜV Nord Polska, poseł dr Jan Rzymełka, prof. Robert Tomanek, prorektor UE w Katowicach oraz polski przedsiębiorca, pisarz, medioznawca i podróżnik Tadeusz Biedzki, zwróciła uwagę na prowadzone działania rewitalizujące, przemyślane projekty długofalowych inwestycji oraz wzorowe zarządzanie infrastrukturą i pozyskiwanymi środkami, także unijnymi.

 

Szczególne znaczenie odegrała ponadto aktywność prospołeczna, kultura prowadzonej polityki samorządowej, działania przeciwdziałające wykluczeniu geopolitycznemu i socjalnemu. Praca odznaczonych samorządów i spółdzielni udowodniła po raz kolejny, że wartości symboliczne funduje konsekwentne wychodzenie naprzeciw problemom drugiego człowieka. – Potrzeba honorowania wytężonej pracy i propagowania sprawdzających się rozwiązań jest w Polsce niezwykle silna. Potwierdza ją popularność, jaką cieszy się wśród naszych czytelników Symbol Polskiej Samorządności i Spółdzielczości – podkreślał Jakub Lisiecki, redaktor naczelny „Monitora Rynkowego” i „Monitora Biznesu”,

 

Tegoroczna gala odbyła się w przestrzeniach Kinoteatru Rialto. Uroczystość uświetnił występem Zbigniew Wodecki. Artysta dał się poznać nie tylko jako muzyk, ale i wielka osobowość, wzbudzając wśród licznie zgromadzonych gości gromkie owacje. Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom.

 

Anna Gębala

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013