powrót

Aktualności

GAL nie zwalnia tempa

2015 to dla firmy GAL z Poznania kolejny rok pogoni za nowinkami technologicznymi i bardzo wysoko postawionej poprzeczki dla jakości oferowanych produktów. 

 

GAL, rodzinna firma farmaceutyczna, została założona w 1989 r. Podstawową działalnością firmy jest produkcja suplementów diety oraz kosmetyków, jednak w ofercie znajdują się także miody pozyskiwane z własnych, osadzonych na przyjaznych naturze terenach, pasiek. GAL ogromną wagę przywiązuje do jakości sprzedawanych produktów. Mottem firmy jest hasło „Ufamy Naturze”, dlatego produkty, które trafiają do oferty powstają na bazie naturalnych składników.

Firma może się pochwalić bogatym zapleczem sprzętowym. – Posiadamy automatyczne linie do produkcji kapsułek miękkich, twardych, maszynę do pakowania gotowych kapsułek w pojemniki plastikowe oraz blistry, a także linię do automatycznego pakowania wysyłek do naszych klientów – aptek na terenie całego kraju. W zeszłym roku udało się nam poszerzyć zasób maszynowy o automatyczną linię do produkcji pomadek, którą poza nami posiada w Polsce jeszcze tylko jedna firma – mówi Michał Marek, zastępca prezesa firmy GAL. 

Firma posiada także własne tłocznie, dzięki którym pozyskuje oleje z nasion wiesiołka, dyni i innych roślin oleistych, proces tłoczenia na zimno w osłonie azotu pozwala na zachowanie cennych właściwości surowca, który podlega potem kapsułkowaniu. 

Większość preparatów przyjmuje postać kapsułek miękkich (żelatynowych). Taka forma zamknięcia produktu pozwala  na ochronę jego cennych właściwości przed utlenianiem. Poza tym w ofercie firmy znajduje się szeroka gama preparatów w formie kapsułek twardych. 

Niezmiennie firma GAL przykłada ogromną wagę do tego by gotowy produkt spełniał najwyższe standardy jakości. - W przypadku preparatów farmaceutycznych oraz suplementów diety niezmiernie ważne jest utrzymanie zaufania klientów. To, co wypracowaliśmy solidną pracą na przestrzeni ostatnich lat musi być nadal monitorowane. Nie możemy zawieść naszych klientów. Badamy wszelkie surowce, jakie wykorzystujemy w kolejnych etapach produkcji (również, te, które sami pozyskujemy), aby mieć pewność, że za każdym razem przekazujemy w ręce naszych klientów produkty najwyższej jakości – dodaje M. Marek.

Aby móc rzetelnie zbadać jakość produktów, surowców na każdym etapie produkcji i przeprowadzić wnikliwą kontrolę gotowego produktu firma GAL ma u siebie 2 laboratoria, w tym laboratorium mikrobiologiczne. Surowce, aby trafić do produkcji muszą spełnić restrykcyjne wymagania jakościowe, które regularnie kontrolowane są w laboratoriach firmy. Produkty gotowe poddawane są licznym badaniom, w tym na obecność metali ciężkich. 

Dla firmy bardzo ważne jest także monitorowanie tego, jak rozwijają się technologie związane z procesami wytwarzania preparatów oraz jak można unowocześnić opatentowane już wcześniej technologie, procesy wpływające na jakość obsługi klienta czy skrócenie czasu dotarcia do klienta. 

- Jesteśmy nastawieni na nieustanny rozwój, dlatego cały czas poszukujemy nowych technologii wytwarzania produktów. Bacznie śledzimy najnowsze trendy, uczestniczymy i wystawiamy się na targach, aby wiedzieć w którym kierunku rozwija się rynek, co można zrobić lepiej, bardziej efektywnie, jakie są trendy, nowe propozycje z których możemy skorzystać aby nasze produkty były ciekawsze, bardziej skuteczne. Chcemy dostarczać naszym klientom coraz lepsze produkty - mówi M. Marek. 

Wszystko to zaowocowało nominacją do tytułu Symbol Marki Premium 2015. - To docenienie i potwierdzenie, że prowadzone działania i wieloletnie starania w celu dostarczania konsumentom produktów o najwyższych walorach zostało pozytywnie ocenione przez grono ekspertów. To także motywacja do dalszego rozwoju – dodaje M. Marek.

 

Anna Knapek

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013