powrót

Podwójny sukces FOD

Bydgoska Fabryka Obrabiarek do Drewna zdobyła zaufanie klientów jakością i trwałością swoich produktów oraz dzięki nowoczesnym działaniom zarządu

Otrzymane wyróżnienia z pewnością pomogą nam w zdobyciu nowych klientów – podkreśla Andrzej Walkowiak, prezes zarządu Fabryki Obrabiarek do Drewna, który może pochwalić się dwoma prestiżowymi wyróżnieniami: Przedsiębiorstwa Fair Play i Symbolu Jakości i Trwałości 2017. Maszyny i urządzenia FOD słynną z tego, że są niezawodne. Staramy się, by klienci i współpracownicy czuli się komfortowo – by wiedzieli, że jesteśmy wobec nich szczerzy. W biznesie to bardzo ważne.

Fabryka produkuje traki, czyli pilarki ramowe wykorzystywane w przemyśle drzewnym do przecierania drewna. Ale dziś zaproponowanie jedynie zakupu traka lub wielopiły nie wystarczy. W zakładach przerabiających okrągłe drewno na tarcicę stopień zautomatyzowania linii produkcyjnych ma ogromne znaczenie dla komfortu pracy. Stąd coraz częściej FOD pomaga swoim klientom odpowiednio zaprojektować i przystosować całą linię produkcyjną. Odbiorcami są przede wszystkim tartaki, ale także gospodarstwa leśne i rolne. Obecnie produkowane są trzy rodzaje pilarek ramowych pionowych. Każdy z produkowanych modeli ma inną specyfikę i wydajność. Najmniejszy trak w ciągu jednej zmiany przeciera 40 m3 drewna, największy w tym samym czasie – do 92 m3. Traki produkowane w bydgoskiej fabryce jako jedyne są robione na korpusach odlewanych. Oznacza to, że są one trwalsze od podobnych urządzeń ze szkieletem metalowym, bardziej obciążonym drganiami występującymi podczas pracy.