powrót

Będzin nie zwalnia tempa

Troska o dobre warunki życia mieszkańców w zadbanym mieście i stworzenie jak najlepszych uwarunkowań dla rozwoju biznesu – to cel, jaki postawiły przed sobą władze Będzina.

Od kilku lat sukcesywnie realizowane są tu inicjatywy, które mają na celu podniesienie poziomu życia w Będzinie oraz wpływają na wizerunek miasta jako miejsca atrakcyjnego dla inwestorów.

Na pierwszy plan wysuwają się liczne inwestycje w infrastrukturę sportową i rekreacyjną – w mieście funkcjonują nowoczesne place zabaw, sześć Stref Aktywności Rodzinnej, lodowisko, skatepark, boiska do siatkowej piłki plażowej. To tylko niektóre z miejsc, gdzie aktywnie można spędzić czas w Będzinie. W tym roku powstały dwa kolejne ciekawe obiekty: wodny plac zabaw i pumptrack, czyli rowerowy tor przeszkód.

Miejscem, które cieszy się olbrzymią popularnością, nie tylko wśród mieszkańców, ale także przyjezdnych, jest zrewitalizowane wzgórze zamkowe z ogródkiem jordanowskim, piętnastoma tzw. miejscami magicznymi, amfiteatrem oraz ścieżkami dydaktycznymi: przyrodniczą i historyczną.

W ostatnim czasie wzrasta również zainteresowanie Będzinem ze strony przedsiębiorców. W październiku 2015 r. miasto sprzedało duży teren o powierzchni około 5 ha, na którym powstał budynek magazynowo-produkcyjny z zapleczem socjalno-biurowym oraz infrastrukturą towarzyszącą.

Sprzedaż tak dużej powierzchni inwestycyjnej to olbrzymi sukces, być może największy od kilkudziesięciu lat. Nie udałoby się to bez nieustępliwości i determinacji, które doprowadziły do zwycięskiego finału i pozyskania strategiczne-go inwestora. Dzięki tym krokom mamy na terenie miasta przedsiębiorcę, który w dużym stopniu pomoże rozwiązać problem bezrobocia – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

A to dopiero początek, gdyż kolejne pola inwestycyjne o powierzchni ponad 3 ha znalazły ostatnio nowych właścicieli. Obserwując dzisiejszy Będzin bez wahania można stwierdzić, że to wyjątkowe miejsce na współczesnej mapie Zagłębia. Łączy bogatą historię z nowoczesną infrastrukturą, tworząc doskonałą przestrzeń do życia, inwestowania, pracy i wypoczynku.

 

Anna Knapek

 

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013