powrót

Aktualności

Bądź bezpieczny z SOSApp

Współczesny rozwój zaawansowanych technologii mobilnych sprawił, że telefon służy już nie tylko do kontaktowania się, ale również do robienia zakupów, dokonywania płatności, a teraz także ma stać się naszym "osobistym ochroniarzem". W ubiegłym roku na rynek weszła innowacyjna aplikacja, dzięki której informowanie o niebezpieczeństwie będzie kwestią jednego przycisku i kilku sekund. Z Markiem Leszem, twórcą aplikacji SOSApp, rozmawia Anna Knapek.

Jaka jest idea SOSApp?

 

Przede wszystkim zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w sytuacjach takich, jak samotny powrót do domu późnym wieczorem, wysyłanie bliskich na wakacje, czy wrażenie, że ktoś chodzi po ogródku gdy jesteśmy sami w domu. Funkcje aplikacji zapewniają to poczucie a szczególnie przycisk SOS, po naciśnięciu którego bliska nam osoba od razu dowiaduje się że jesteśmy zagrożeni. Ponadto dostaje precyzyjną informację o naszym aktualnym położeniu. Długoterminowym celem jest realne zmniejszenie przestępczości takiej jak napady, porwania, gwałty. Co ważne, SOSApp skierowana jest dla każdego. Ludzie często pobierają ją zarówno dla swoich dzieci, rodziców, współmałżonków jak i dla siebie samych.

 

SOSApp może być receptą na deficyt poczucia bezpieczeństwa?

 

Zdecydowanie tak. Z naszych badań wynika, że zdecydowana większość Polaków przyznaje, że przynajmniej raz w miesiącu czuje się zagrożona idąc wieczorem ulicą lub spędzając samotny wieczór w domu. Sporo z tych sytuacji jest wyimaginowana jednak nadal jest to poważny stres. Posiadanie aplikacji SOS w dużym stopniu go eliminuje.

 

 

Czy istnieje niebezpieczeństwo, że ktoś będzie nadużywał tej aplikacji?

 

Musimy liczyć się z “żartownisiami” jednak jest to znikomy odsetek naszych klientów i nie niesie za sobą żadnego niebezpieczeństwa. Wiadomość o zagrożeniu jest wysyłana z numeru użytkownika aplikacji więc odbiorca wie kto się z nim kontaktuje.

 

Jakie są korzyści płynące z używania aplikacji SOSApp?

 

Ciężko opisać korzyści używania aplikacji, tak naprawdę zależy nam aby nikt nigdy nie musiał jej użyć. Jeśli jednak zajdzie potrzeba naciśnięcia przycisku SOS w swoim telefonie, korzyścią jest fakt, że bliska nam osoba natychmiast dowie się o grożącym nam niebezpieczeństwie i będzie miała szansę pomóc. Korzyścią może też być to, że w momencie użycia aplikacja wysyła na wcześniej podany adres e-mail nagranie dźwięku lub zdjęcie. Może się to przydać w ewentualnym postępowaniu dowodowym.

 

Czy aplikacja jest zamknięta czy planowany jest jej rozwój, rozszerzenia?

 

Od dnia premiery dostaliśmy pojedyncze sugestie wprowadzenia dodatkowych funkcji, zdecydowana większość użytkowników chwali sobie prostotę systemu, jego bezpieczeństwo i niezawodność. Zachęcam do przeczytania recenzji, które można znaleźć na stronie www.sosapp.pl W najbliższym czasie będziemy wprowadzali kolejne wersje językowe. Jeśli rynek da nam sygnał, że aplikacja potrzebuje poprawek, na pewno zareagujemy. Mogę uchylić rąbka tajemnicy, że prowadzimy rozmowy z urzędami kilku innowacyjnych miast, które chcą udostępnić aplikację swoim mieszkańcom pod własnym logo.