powrót

Aktualności

Architektura membranowa – materiał na innowacje

 

Tkanina jako materiał budowlany? To nie żart. TAS Group od kilku lat wprowadza na polski rynek nową jakość dzięki innowacyjnym realizacjom, w których podstawowym budulcem są tkaniny membranowe.

 

 

Na początku roku 2007 r. dzięki grupie pasjonatów, ludziom z pomysłami, ambicjami i chęcią tworzenia zaczęły pojawiać się w Polsce realizacje z użyciem tkanin architektonicznych. Propagatorami nowych rozwiązań byli m. in. Tomasz Wojciechowski i Przemysław Klimkowski. Każdy z nich prowadził małą firmę, ale także interesował się architekturą. Właśnie to ich połączyło. – Architektura membranowa to nasza pasja. Motywujące jest poszukiwanie innowacyjnych i indywidualnych rozwiązań dostosowanych do wymagań klienta. Niezmiennie od kilku lat staramy się inspirować naszych klientów zarówno poprzez naszą pracę, jak i oferowane produkty – mówi Tomasz Wojciechowski, prezes TAS Group.

Działalność firmy obejmuje projektowanie i wykonawstwo konstrukcji membranowych, systemów osłon przeciwsłonecznych, tekstylną architekturę wnętrz, fasady tekstylne i systemy parasoli całorocznych. Kolejny typoszereg produktów to zadaszenia tarasowe takie jak: pergole z ruchomymi dachami, żagle z możliwością automatycznego zwijania i szereg rozwiązań projektowanych pod wymogi indywidualnego klienta. Celem TAS-u jest dostarczanie klientom najwyższej jakości produktów oraz świadczenie profesjonalnych usług projektowych i kompleksowej obsługi klienta. Obszerna wiedza na temat architektury tekstylnej, wykwalifikowana kadra, wsparcie ze strony zagranicznych ekspertów, a także współpraca z wiodącymi producentami tkanin i akcesoriów z dziedziny architektury tekstylnej, dają przepis na sprawnie działającą firmę. Wszystko to jest również podstawą właściwego planowania, realizacji oraz nadzoru wykonawczego każdego, nawet najbardziej złożonego projektu, zarówno w kraju jak i za granicą. – Stale inwestujemy we wprowadzanie nowych i ulepszonych technologii produkcji, promujemy także rozwój naszej kadry technicznej. To dlatego jesteśmy gotowi sprostać wysokim wymaganiom klientów oraz utrzymać wiodącą pozycję na rynku architektury membranowej – mówi T. Wojciechowski.