powrót

Aktualności

Dobry wiatr dla inwestorów

Czy można jednocześnie mądrze zainwestować i przyczynić się do ochrony środowiska? Wystarczy zostać współwłaścicielem elektrowni wiatrowej.

O tym, że inwestowanie w elektrownie wiatrowe jest zyskowne i bezpieczne wiedział każdy, kto choć trochę interesował się światową gospodarką i trendami w wytwarzaniu czystej energii elektrycznej. Niestety, do niedawna w Polsce ten sposób inwestowania zarezerwowany był tylko dla najzamożniejszych inwestorów branżowych oraz dla globalnych grup energetycznych. Tymczasem na Zachodzie już w połowie lat 90-tych powstawały firmy umożliwiające inwestorom indywidualnym nabywać udziały w takich przedsięwzięciach - rozwiązania tego typu okazały się być hitem chociażby w Niemczech, czy w krajach skandynawskich. Teraz możliwość zostania współwłaścicielem elektrowni wiatrowej otworzyła polskim inwestorom spółka Energy Invest Group. Firma ta powstała na początku 2012 roku i jako pierwsza skutecznie wdrożyła model inwestowania obywatelskiego, szybko stając się rynkowym liderem. Dzięki tej rewolucji na rynku inwestycji alternatywnych, każdy może stać się współwłaścicielem elektrowni wiatrowej i zarabiać bezpiecznie przez długie lata kilkanaście procent rocznie. Obecnie EIG S.A. wspólnie z ponad 250 inwestorami indywidualnymi z całej Polski realizuje budowę pięciu elektrowni wiatrowych o mocy 2MW każda.

- Dzięki partnerstwu strategicznemu z firmą Siłownie Wiatrowe S.A. udało nam się jako jedynej firmie w Polsce w tak krótkim czasie doprowadzić projekty do prawomocnych pozwoleń na budowę i rozpocząć prace na budowlane, które zaowocują uruchomieniem naszych inwestycji pod koniec tego roku - mówi Prezes Zarządu EIG S.A. Marcin Orkisz. - Wystarczy już około 30 tys. złotych aby stać się współwłaścicielem wiatraka i cieszyć się coroczną dywidendą uzyskiwaną ze sprzedaży energii elektrycznej, a okres eksploatacji takiej turbiny może sięgać nawet 30 lat. Przy realizacji inwestycji EIG stosuje wyłącznie fabrycznie nowe turbiny najlepszych światowych producentów, które charakteryzują się bardzo wysoką produktywnością, mają zapewniony umowami kilkunastoletni serwis oraz wszelkie ubezpieczenia, co przekłada się na wysokie zyski i duże bezpieczeństwo biznesu. W związku z bliskim wejściem w życie nowej ustawy o OZE firma przygotowała już rozwiązanie dedykowane pod aukcje zielonej energii. Pozwoli to maksymalizować korzyści wynikające z nowego systemu wsparcia i w sposób przewidywalny i niezależny od rynków finansowych zapewniać zyski swoim obecnym oraz przyszłym inwestorom. Relację z placu budowy dwóch pierwszych elektrowni EIG S.A. można zobaczyć na stronie www.energyinvestgroup.pl

Aleksander Polański

nasze publikacje poznaj nasz zespół zostań symbolem gala 2013